Záhradný nábytok


V súčasnej dobe ľudia trávia viac času, ak dovolí počasie, vonku. Na čerstvom vzduchu na terasách, balkónoch, v záhradách posedkávajú  s priateľmi, či rodinou.  Pre príjemné sedenie je potrebný aj kvalitný a ľahko udržiavaný nábytok. V záhradách je tak dôležitý ako aj v interiéri. 

Záhradný nábytok sa vyrába z rôznych druhov materiálov ako je plast, drevo, ratan, bambus, hliník, kov, oceľ. Tieto materiály majú dlhú životnosť. Pred nákupom si treba dobre rozmyslieť, aký druh by vám vyhovoval, zaujímať sa aj o záručnú dobu. Sedacie súpravy, kreslá, stoly, konferenčné stolíky, kvetinové stolíky, vitríny to všetko sa dá vybrať z rozmanitej ponuky materiálov.

Pri výbere nábytku treba zohľadňovať veľkosť priestoru, miesto, kde ho umiestnite. Všímať si tvarovateľnosť nábytku a podľa možnosti vyberať nábytok bez ostrých hrán. Dôležitou úlohou pri záhradnom nábytku zohráva konštrukcia a povrchová úprava.

Keď sa rozhodnete pre kovový nábytok, je upravený povrchovou dvojitou úpravou.


Záhradný nábytok z masívu je pravdepodobne obľúbený najviac. Predstavuje klasický materiál, drevo. Masívne dosky, z ktorých sú vyrábané stoly a lavice, majú dlhú životnosť a vysokú kvalitu. Vyrábajú sa z borovicového, dubového, či smrekového dreva. Všetky záhradné komplety, hojdacie kreslá sú natierané špeciálnym náterom proti vlhkosti, plesniam a škodcom.                                                                  Zo smrekového ošetreného dreva sa do záhrad vyrábajú aj pekné doplnky. Aj plastový nábytok, ktorý bol obľúbený už u vašich babičiek, sa hodí na zútulnenie vášho balkóna. Nábytok z prírodného ratanu ponúka predovšetkým nevšedný dizajn a kladie dôraz na vysoký komfort.                                                       Pohodlie na vyššej úrovni dopĺňajú podušky, vankúšiky a opierky. Tento nábytok pôsobí aj v interiéri, tak aj v exteriéri veľmi elegantne, preto je vhodný aj do zimných záhrad alebo terás. Za zmienku stojí aj záhradná hojdačka alebo záhradná hojdacia sieť. Záhradná hojdačka je určite prínosom do každej záhrady, pôsobí luxusným dojmom a slúži pre odpočinok. Záhradná hojdacia sieť bude spestrením vašej záhrady, slúžiaca na relax pre deti aj dospelých. Slovenský vyhľadávač BEST.SK Surf.sk Pozri.sk - katalóg, vyhľadávač TOPlist Toplink - katalog odkazů TopList