Ratanový nábytok


Prírodný materiál sa využíva na výrobu masívneho, kartónového aj ratanového nábytku. Ratan sa už dávno u nás udomácnil a je stálicou na našom trhu. Jeho pôvodná charakteristická farba je už dnes minulosťou. V moderných interiéroch ratan môžete vidieť v akomkoľvek farebnom odtieni v rozmanitom tvare a dizajne.

Ratanové drevo je prírodný materiál s podobnými vlastnosťami bambusu. Ratan je ohybnejší a ľahko tvarovateľný.

Postup výroby je nasledovný, najprv sa suší a potom v horúcej pare sa ohýba do požadovaných tvarov. Takáto drevina je využívaná na výrobu nábytku a doplnkov do interiéru aj do exteriéru. Môže byť umiestnený v suchom ako aj vo vlhkom prostredí. Vo vlhkom prostredí nestráca na kvalite ani na vzhľade.                                                       Najviac sa s ratanom stretávame v tvare sedačiek, sedacích súprav, ktoré majú na našom trhu široké zastúpenie. Ratanový výrobok vyrobený spojením s inými materiálmi zvyšuje jeho kvalitu.

Charakteristický prírodný odtieň má pri výbere ratanového nábytku svoje prednosti. Pri sedacích súpravách sa môžete stretnúť aj s napodobeninou zo syntetických materiálov. Takéto podobné kusy nábytku nemajú tú vlastnosť ako prírodný ratan. Nedokážu vzdorovať vonkajším podmienkam. Slovenský vyhľadávač BEST.SK Surf.sk Pozri.sk - katalóg, vyhľadávač TOPlist Toplink - katalog odkazů TopList